Gimnastički vikend u Rijeci

17.09.2018.

U Rijeci se 12. i 13.5.2018. odigrao gimnastički vikend u kojem su se odvila dva natjecanja - 1. kolo ZKH za MSG i ŽSG te 2. po redu Morčić kup na kojem je nastupilo 320 gimnastičarki i gimnastičara od vrtićke do osnovnoškolske dobi. Na prvom kolu nastupili su vježbači A, B i C programa. U A programu nastupili smo s 3 djevojčice i 6 dječaka. Mlađa kadetkinja Ani Pughel osvojila je 1. mjesto. Niki Kukuljan Frleta i Emi Matoščević je ovo bilo zadnje natjecanje pred nastup s reprezentacijom. Osvojile su 1. i 2. mjesto. Mlađi kadet Roko Marjanović je bio 1., Ivano Miljević 2., a Borna Tomljanović 5. Kadeti su osvojili ekipno zlato. Dominik Pleše je bio 3., Lukas Kukuljan Mesec 4. i Lovro Jagić 5. U ženskom B programu mlađa juniorka Ema Gašparović je bila 1., a Zrinka Miškić 2.. Seniorka Nina Mucić zauzela je 1. mjesto. Dječaci su prvi puta nastupili u B programu. Kadet Jure Maras je bio 1. Juniori su ekipno 1.. Najbolji je bio Eric Stipić. Andre Poščić je bio 2., Karlo Ninić 3. i Andi Deković 4. Braća Mataković nastupili su kao seniorska ekipa i osvojili su zlato. 1. je bio Antonio, a Marin je bio 2. U C programu kadetkinje su ekipno prve. Tea Milosavljević osvojila je 1., Lana Jambrović 2., a Gema Aurora Vukić 3. mjesto. Noemi Šabotić bila je 6., a Laura Frankola 7. Mlađe juniorke bile su treće. Najbolja je Nina Nimac s osvojenim 2. mjestom. Mia Milin bila je 8., Vendi Sušanj 12., a Noemi Galjanić 14. Juniorka Deborah Peršić zauzela je 8. mjesto. Seniorke Nina Mezak, Dea Andrijčić, Eva Baldo, Nika Nimac i Lea Vukić poredale su se od 1. do 5. mjesta i osvojile 1. mjesto kao ekipa.

U nedjelju na Morčić kupu imali smo jednu predstavnicu u kategoriji vrtić. Leda Klanac osvojila je 8. mjesto. U prvom razredu Nora Rošić zauzela je 8. mjesto, Petra Fak 19., Petra Barić 21., Paola Cerovac 23., Katarina Grgurić 25., Cvita Tomulić 26. I ekipno su bile 5. Laura Baričević osvojila je brončanu medalju u konkurenciji 2. razreda. Marina Miškić bila 5., Nuša Marinac Žilić 11., Eliza Spajić 19., Dora Krpina 20., Laura Gašić 30., Nika Turk 37 i Paula Jakovac 47. Ekipa je zauzela 2. mjesto. Roza Vrkić bila je 8. U konkurenciji 3. razreda. Marta Ljubić je bila 15., Petra Šurdonja 24. I Nera Živko 35. Ekipno su bile 3. U 4. razredu Vita Basan bila je 13., Dena Spajić 15., Emily Džido 16., Tara Brmalj 17., Paola Cenčić 24., Anđela Grabar 27., Ema Antonić 29. i Tina Pavlak 34. Ekipno su bile 3. Ekipa 5. I 6. razreda je bila prva. U 5. razredu Lea Klai osvojila je srebro, a Lara Marinović broncu. Angela Bolkovac bila je 7., a Eleonora Rogović 10. Hela Jakominić Štambuk bila je najbolja među 6. razredima, Leona Mlinar bila je 5., Jelena Rakić 9. i Ema Čoković 15. U 7. razredu Magdalena Filipović bila je 5., Patricija Makar 6. i Nensi Orlandini 8. Ekipno su 3. Kod dječaka vrtićaraca Gabrijel Relja osvojio je 3. mjesto, Loren Mlinar bio je 5., a Fabijan Relja 6. Među prvašićima Niko Gašparović zauzeo je 6., a Filip Pavić 12. mjesto. Ekipa prvih razreda i vrtića osvojila je 2. mjesto. Antonio Pejić bio je 8. među drugašima, a Eugen Škaron 14. Ekipno su bili 3. Tin Rubeša osvojio je 3. mjesto u kategoriji 4. razreda.